Kasy online, rewolucja czy kłopot dla przedsiębiorstw?

W dzisiejszych czasach prowadzenie własnego przedsiębiorstwa nie jest takie proste, ponieważ na właścicielach nie tylko dużych, ale także średnich oraz małych firm spoczywa obowiązek prowadzenia ewidencji swoich przychodów, które muszą być zapisywane właśnie na kasie fiskalnej. Jednakże od maja 2019 roku przepisy dotyczące kas fiskalnych miały diametralnie się zmienić. Zatem jakie kasy fiskalne obecnie powinniśmy mieć? W co trzeba zainwestować?


Wymagające prowadzenie przedsiębiorstwa

Istotnie prowadzenie własnego przedsiębiorstwa nie jest tak proste, jak wszystkim się wydaje. Decydując się na ten krok powinniśmy dobrze znać rynek, jak również wszelkie procesy zarządzania przedsiębiorstwem. Nie powinniśmy zapominać także o tym, aby prowadzić własną firmę musimy zainwestować w kasę fiskalną. Jest ona wymagana w większości przedsiębiorstw. W ostatnim czasie weszło nowe rozporządzenie dotyczące właśnie kas fiskalnych i tym samym nakłada na przedsiębiorcę obowiązek jeszcze bardziej systematycznego raportowania do urzędów odnośnie swoich przychodów. Tak zwane kasy fiskalne online będą obowiązywały już od 2020 roku. Zatem jaka jest dokładnie różnica pomiędzy takimi kasami, a zwykłymi urządzeniami fiskalnymi? Kto w pierwszej kolejności będzie musiał się w nie zaopatrzyć?

Osoba kupująca w sklepie z kasą online

Kasy fiskalne online coraz chętniej wybierane

Jak wskazują przepisy pierwszy obowiązek posiadania właśnie kasy online powstanie już od 1 stycznia 2020 roku. Głównie dotyczyć będzie on przedsiębiorców, którzy dokonują świadczenia usług między innymi w zakresie napraw pojazdów silnikowych i motorowerów, jak również napraw opon, a także ich zakładania. Dotyczy to także usług bieżnikowania oraz regenerowania bądź też w zakresie wymiany opon i kół dla wszystkich pojazdów silnikowych oraz motorowerów. Będzie to dotyczyło także sprzedaży benzyny silnikowej, jak również oleju napędowego, czy też gazu przeznaczonego w szczególności do napędu silników spalinowych.

Sprawdź także: Modele kas fiskalnych Online


Wspomniane kasy fiskalne online mają zapewniać przede wszystkim możliwość przesyłania różnorodnych informacji w szczególności do Centralnego Repozytorium Kas. Będzie odbywało się to za pośrednictwem sieci teleinformatycznej, która umożliwia przesyłanie takich informacji pomiędzy kasą, a rejestrem.

Posiadanie kasy fiskalnej online to nowy obowiązek, który jest nałożony na prowadzących własną działalność gospodarczą. Warto pamiętać, że stosowanie wspomnianej kasy fiskalnej nie jest jeszcze obowiązkowe. Decydując się na zakup z pewnością możemy to sobie ułatwić proces przejściowy, ponieważ dzięki temu nie będziemy musieli czekać aż rozporządzenie wejdzie w życie, tylko od razu zainwestujemy w zmiany, które i tak finalnie będą nas dotyczyć.

Przykładowe kasy online
Download Best WordPress Themes Free Download
Download Best WordPress Themes Free Download
Free Download WordPress Themes
Download Nulled WordPress Themes
udemy paid course free download
download coolpad firmware
Download Nulled WordPress Themes
free download udemy course

+48 790 326 700

    Kasy online